Autoři

Filip Remunda, je filmový dokumentarista, kameraman a producent, vystudoval pražskou FAMU, katedru dokumentární tvorby, v dílně Karla Vachka. Je spoluzakladatelem Institutu dokumentárního filmu. Je držitelem několika významných ocenění za své filmy Obec B, Český sen a Český mír, Život a smrt v Tanvaldu (společně s Vítem Klusákem) nebo Pulec, králík a Duch svatý. Pro kampaň Česko proti chudobě natočil několik spotů a krátkých filmů. Je kurátorem Inspiračního fóra Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava jehož smyslem je přinášet nová témata a náměty v oblasti dokumentárního filmu a propojovat filmové režiséry  s významnými a provokativními osobnostmi mimo filmový svět.

Tomáš Tožička Technik a teolog. V devadesátých letech pracoval ve vedení církevních sociálních institucí a působil také jako zástupce Světové rady církví při OSN v New Yorku. Od roku 1998 se soustředí na problematiku rozvojové spolupráce – oddlužení, financování rozvoje, transfer technologií. Autor a editor článků i publikací s rozvojovou agendou. Stál u zrodu české rozvojové platformy (FoRS) a Asociace pro Fair-Trade (APROFT). Řídil založení prvního Fair-Trade velkoobchodu v ČR, vedl elektrifikaci odlehlých oblastí v Zambii, Angole a Bangladéši. Nyní koordinuje aktivity zaměřené na rozvojové vzdělávání a transfer technologií.

Ivona Novomestská Remundová vystudovala politologii na Filozofické fakultě UK v Praze. Více než 15 let se aktivně věnovala činnostem v různých neziskových organizacích. V minulosti pracovala v české pobočce lidskoprávní organizace Amnesty International, věnovala se také humanitární práci v Indii. V rámci různých kampaní se dlouhodobě věnuje práci s médii a osvětovým kampaním na podporu lidských práv, protiválečné tématiky, rozvojové spolupráce a udržitelného životního stylu.

Petr Mareš vystudoval psychologii a sociální práci na FSS MU v Brně. V současnosti působí ve společnosti NaZemi. Věnuje se kampani za zlepšování pracovních i životních podmínek dělníků v rozvojových zemích, ze kterých pochází většina spotřebního zboží určeného pro český a evropský trh.

  • Matouš Outrata: asistent režie a střih (České století, Muži v říji, Rodina je základ státu, ad…)
  • Tomáš Kelar: hudba (MidiLidi, Čokovoko)
  • Lukáš Francl: grafický design
  • Michail Moskalenko: animace
  • Martin Kořínek: produkce (Tmavomodrý svět, Děvčátko, Milenci a vrazi)